pol    gb   deu  

Położenie

Portowa Business Center docelowo ma składać się z czterech nowoczesnych budynków biurowych znajdujących się na obszarze 12 000 m2 praktycznie w samym centrum Gliwic.

Portowa Business Center w Gliwicach przy ulicy Portowej 8 przy DTŚ

Ulica Portowa stała się łącznikiem miasta ze Specjalną Strefą Ekonomiczną a zarazem nowoczesnym centrum logistycznym i biurowym wielu firm działających w Gliwicach. Jest to prestiżowa lokalizacja w sąsiedztwie nowego hotelu, kompleksu salonów samochodowych, banku oraz po drugiej stronie rzeki dużego Centrum Handlowego Arena oraz fabryki General Motors. Usytuowanie bezpośrednio przy Drogowej Trasie Średnicowej z bezpośrednim zjazdem daje niespotykanie dogodne możliwości komunikacyjne zarówno w obrębie Gliwic, aglomeracji śląskiej, jak i całego kraju.

Bezpośrednio przed Portowa Business Center znajduje się skrzyżowanie DTŚ oraz drogi DK88 z nowo wybudowanymi zjazdami, które pozwalają wyjechać z pominięciem ruchu miejskiego w każdym kierunku.

Nowo budowane zjazdy z DTŚ na terenie Gliwic umożliwią dotarcie w najdalej oddalony rejon miasta w czasie  3-4 minut a dotarcie do Katowic zajmie około 15 minut. Zarówno DTŚ jaki i DK88 krzyżują się z autostradami A1 oraz A4 w miejscach oddalonych o 5 minut od Portowa Business Center.

Lokalizacja

Z pominięciem ruchu miejskiego dwupasmowymi drogami z Portowa Center będzie można dotrzeć do:

  Zabrza – 5 minut
  Bytomia – 10 minut
  Chorzowa – 10 minut
  Katowic (Spodek) – 20 minut
  Lotniska Pyrzowice – 20 minut
  Lotniska Balice – 60 minut
  Krakowa – 60 minut
  Wrocławia – 1h, 15 minut
  Warszawy – 3 h
  Berlina – 4 h
  Wiednia – 3,5 h